İsveç’te rapçi cinayetinde iki gözaltı

İsveç’te 4 Haziran Salı günü bir otoparkta vurularak öldürülen rapçi C.Gambino’nun ölümü hakkında soruşturma başlatıldı. İsveçli savcılar, iki kişinin ödüllü rapçinin öldürülmesiyle bağlantılı olarak gözaltına alındığını açıkladı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, gerçek kimliğini açıklamayan ve kamusal alanda maske takan C.Gambino, ülkenin batısındaki Gothenburg’daki bir otoparkta çete bağlantılı olduğundan şüphelenilen bir silahlı saldırıda yaşamını yitirmişti. İsveç Başsavcılığı, konuya ilişkin olarak bugün yaptığı açıklamada, “Savcılar, cinayete yardım ve yataklık ettiğinden şüphelenilen iki kişiyi gözaltına almıştır” ifadelerini kullandı.

YILIN HİP HOP SANATÇISI SEÇİLMİŞTİ

Örgütlü suçlarla bağlantılı şiddet olaylarını kontrol altına almaya çalışan İsveç’te, ölümlü silahlı saldırıların sayısı son 10 yıl içinde üç kattan fazla arttı. Savcıların 25 yaşlarında olduğunu belirttiği C.Gambino’nun Spotify müzik platformunda aylık yaklaşık 1 milyon dinleyicisi vardı. Rapçi, geçen ay, 10 milyon nüfuslu ülkede düzenlenen 2023 Grammis Ödülleri’nde yılın hip hop sanatçısı seçilmişti. Spotify verilerine göre, C.Gambino, bugün İsveç’te son 24 saat içinde şarkıları en çok çalınan sanatçı oldu. Uğradığı saldırıda hayatını kaybeden C.Gambino’nun ABD’li sanatçı Childish Gambino ile bir bağlantısı bulunmuyor.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir